PODZIEL SIĘ

Vance Joy powraca!
Po świetnym (jednym z moich ulubionych w 2014) debiutanckim albumie „Dream Your Life Away„, nadszedł czas na nowe produkcje!

Pierwszą z nich jest utwór „Fire and the Flood„. Powiedziałbym, że zbudowany na „mistrzowskim patencie” Vance’a. Bardzo sprawnie płynący wokal idealnie komponuje się z rytmiczną i energiczną gitarą będącą w końcu jego znakiem firmowym. Już tutaj można zauważyć pierwsze zmiany w stosunku do debiutu. Wykorzystanie instrumentów dętych dodaje kolorytu, a produkcja zapewniła zdecydowany wzrost przebojowości utworu.

Kolejną odkrytą kartą jest utwór „Straight Into Your Arms„. Jeśli „Fire and the Flood” było „na patencie”, to ten kawałek jest zupełnie nową wersją Vance’a. Tym razem to nie gitara jest na pierwszym planie, tworzy jedynie delikatne tło. Główny rytm wybija nam perkusja, której dość daleko do klasycznego brzmienia do którego byliśmy przyzwyczajeni. Robi się coraz ciekawiej!

Jak sami słyszycie, fakt bardzo szybkiego wzrostu zainteresowania jego osobą, oraz praktycznie codzienne koncerty w ramach trasy (nie tylko swojej, ale też jako „special guest” u Taylor Swift), nie spowodowały ani spadku formy ani zaniku zdolności tworzenia cudownych melodii u młodego australijczyka. To wszystko sprawia, że wyczekiwanie jego nowego albumu staje się coraz bardziej ekscytujące!