PODZIEL SIĘ

Po krótkiej przerwie spowodowanej świąteczno-noworocznym rozgardiaszem, z dociekliwością Sherlocka Holmes’a  wznawiamy cotygodniowe śledztwo na rynku muzycznym. 

#1 AbJo – Gate 15 

Zwykle procedury lotniskowe wyglądają z grubsza tak: odprawa bagażu, przejście przez bramki bezpieczeństwa, potwierdzenie tożsamości i w zasadzie sam lot. AbJo postanowił złamać te konwenanse i znalazł czas aby zafundować nam swój „muzyczny przelot”, komponując „Gate 15” nomen omen z lotniska, w czasie oczekiwania na podróż do Seattle.

[AbJo SC]

 

#2 Dense & Pika – Colt (George Fitzgerald Remix)

Fanom muzyki klubowej nie trzeba przedstawiać George’a – jedno z głośniejszych nazwisk ostatnich lat, płynnie poruszający się po bass-house’owych przestworzach producent. W jednej z ostatnich audycji w BBC Radio One miała miejsce premiera jego najświeższego kawałka. Zremiksował on genialny track „Colt” brytyjskiego duetu Dense&Pika. Bon Appetit!

[George Fitzgerald SC]

 

#3 Nebraska – Uh Woo Haa

Advent Calendar to wsparcie charytatywnej akcji Help Musicians prowadzonej przez muzyczny magazyn Stamp The Wax. Efektem tego są 24 tracki, które możemy pobrać zupełnie za darmo [LINK]. Wisienką na torcie tego szlachetnego przedsięwzięcia jest deep’owa produkcja Nebraski.

[Nebraska SC] [Stamp The Wax SC]


#4 Midflite – Darling Gardens 

Midflite to producent z Melbourne, który muzyczną przygodę rozpoczął w 2008 roku. Inspirowany zarówno produkcjami Flying Lotusa, JDilli jak i kompozycjami jazzowego kanonu wypracował swój oryginalny styl: muzyka napędzana jest bębnami prosto z MPC, legendarnymi klawiszami Fender Rhodes, oraz kombinacją oldschoolowych syntezatorów z okazyjnie wykorzystywanymi samplami. Co ciekawe Australijczyk nauczył się grać ze słuchu, następnie doskonalił umiejętności z pomocą przyjaciół muzyków. „Darling Gardens” to singiel ze zbliżającego się albumu „Liquid Lullabies” który ukaże się 22 stycznia nakładem Cascade Records.

[Midflite SC] [Cascade SC]

 

#5 Nayyba – Tight 

Eksperymentujący z muzyką od niedawna Austriak, wypuścił swoje pierwsze EP na przełomie 2015 roku. Bodźcem do tego była twórczość m.in. Bicepa czy Kinka. Lekkie, przyjemne house’owe brzmienia są dowodem na to, że w producencie drzemią pokłady muzycznego talentu. Całość promowana jest przez label Kizi Garden Records.

[Nayyba SC] [Kizi Garden SC]

 

#panodszlagierów